به گزارش سوره سینما ، جشنواره ریندنس انگلستان مهمترین جشنواره فیلم انگلستان و بزرگترین جشنواره فیلمهای مستقل و هنری اروپا است و تمامی فیلمهای بلند و کوتاه شرکت کننده در این جشنواره قابلیت شرکت در جایزه بفتا را دارند. و فیلمهای کوتاه شرکت کننده در این جشنواره قابلیت ارزیابی در اسکار و بفتا را دارند.الیوت گرو ؛ مدیر و بنیانگذار جشنواره در کنفرانس خبری که در روز ۲۵ آگوست در لندن برگزار شد تاکید کرد از بین ۶۲۵۰ فیلم ثبت نام شده در این فستیوال حدود ۹۰ فیلم برگزیده شده اند و از ایران تنها دو فیلم در این جشنواره پذیرفته شده است.

در کنار این جشنواره برنامه های تولید مشترک و همچنین مستر کلاس های گوییلر مو آریاگا فیلمنامه نویس شهیر مکزیکی ؛ نویسنده فیلمنامه برای کارگردانی از جمله آلخاندرو ایناریتو ؛ برگزار می شود. از میهمانان این دوره جشنواره می توان به کریستوفر نولان و کن لوچ اشاره کرد.

«نیم» داستان دختر جوانی بنام آذر با بازی هستی مهدوی را روایت می کند، که در جریان قتل مادرش درگیر ماجراهایی می شود.

هستی مهدوی ، حسین سلیمانی ، نگار عابدی ، افشین سنگ چاپ، صدرالدین حجازی ، میر طاهر مظلومی با حضور افتخاری آشا محرابی و با هنرمندی فریماه فرجامی ،در این فیلم ایفای نقش می کنند.

عوامل این فیلم عبارتند از:مدیر فیلمبرداری: حسین ناظریان ، مدیر صدابرداری : فرشید کیوانمهر، طراح چهره پردازی: مهری شیرازی ، موسیقی : آریا عظیمی نژاد، مدیر تولید: رضا بشیری ، تدوین مستانه مهاجر، صداگذاری: حسین ابوالصدق طراح صحنه ولباس شهرام غدیری فر، تهیه کننده نویسنده و کارگردان : بهمن کامیاراشاره کرد .طراح پوستر خارجی: بهمن کامیار.

مرجان علیزاده مدیریت پخش بین المللی «نیم» را برعهده دارد.

جشنواره ریندنس انگلستان از تاریخ ۲۱ سپتامبر تا ۲ اکتبر (۳۱ شهریور الی ۱۱ مهر) برگزار خواهد شد.