سینماپرس: فیلم مستند «A157» به کارگردانی بهروز نورانی‌پور از تولیدات مرکز مستند سوره – حوزه هنری در بخش فیلم‌های مستند و انیمیشن بلند پنجاه و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند و انیمیشن لایپزیگ، با یازده اثر دیگر از سرتاسر جهان برای دریافت جایزه کبوتر طلایی این جشنواره به رقابت خواهد پرداخت.

به گزارش سینماپرس؛ مریم نقیبی مدیر بین‌الملل سازمان سینمایی سوره مهر حوزه هنری با اعلام این خبر افزود: جشنواره فیلم مستند و انیمیشن لایپزیگ 10 الی 16 آبان ماه سال جاری در شهر لایپزیگ کشور آلمان برگزار می‌گردد.

وی ادامه داد: این فیلم در روزهای اول و چهارم نوامبر در جشنواره لایپزیگ سالن سینه استار8، به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گفته وی؛ فیلم «A157» تاکنون جوایز بسیاری را در داخل کشور از جمله جشنواره فیلم فجر، مقاومت، سینما حقیقت و … را کسب نموده و این اولین حضور بین‌المللی این مستند است.

در این خبر پیرامون این فیلم آمده است: صلح و برابری اشعاری هستند بیانگر آرزوهایی، که بر زبان ملت‌ها جاری‌اند اما ادبیات صلح‌جویان و برابری خواهان تا امروز موفقیت چندانی نداشته و اوضاع رو به وخامت دارد. جنگ‌ها، نسل‌کشی، تبعیض و تجاوز، متعدد و جهانگیر شده است. مجموع لحظاتی که جهان در قرن اخیر عاری از جنگ سپری کرده کمتر از یک ساعت است! و این واقعیتی است که باید با آن مواجه شد. چرا تمام این نقادی‌ها و فریادها بی‌نتیجه و بی‌پاسخ بوده است؟ چه اشکالی در این جوشش‌های حق طلبانه است که خشک می‌شود؟ «A157» نگارشی مستند به روایت سه دختر از جنگ، خشونت و فتح جنسیت در سرزمینی که دیگر کسی در آن آرزویی ندارد…

×