به گزارش سوره سینما به نقل از ستاد خبری، یکی از برنامه‌های جنبی جشنواره جهانی فیلم فجر برگزاری کارگاه با حضور مهمانان خارجی این دوره در سالن شهید فلاحت‌پور دانشکده سینما و تئاتر (ساختمان شماره ۲) است.

در نخستین روز جشنواره جهانی فیلم فجر، تیان ژوانگ ژوانگ یکی از سه فیلمساز برجسته سینمای امروز چین، چهارشنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ در دانشکده سینما تئاتر کارگاه آموزشی دارد. در این روز، دو سانس نمایش فیلم برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. ساعت ۱۵ تا ۱۷ فیلم «ماهانا» (پدرسالار) و سانس ۱۷ تا ۱۹ فیلم «همنوازان زباله‌ها» روی پرده می‌روند.

پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه کلیر دوبن سینماگر فرانسوی، کارگاه آموزشی دارد و ساعت ۱۵ تا ۱۷ فیلم «غزل غزل‌ها» و ۱۷ تا ۱۹ فیلم «ازدواج با عشق در کابل» نمایش خواهند داشت.

جمعه سوم اردیبهشت نوبوهیرو سووا سینماگرژاپنی کارگاه آموزشی دارد. فیلم سینمایی «گنج» ساعت ۱۵ تا ۱۷ و «قوچ ها» ساعت ۱۷ تا ۱۹ روی پرده می‌روند.

شنبه چهارم اردیبهشت ماه سرگئی کپتوروف در دانشکده سینما تئاتر کارگاه دارد. پس از کارگاه، دو فیلم روی پرده می‌روند. فیلم «ال کلاسیکو» ساعت ۱۵ تا ۱۷ و فیلم «۱۹۴۴» ساعت ۱۷ تا ۱۹ نمایش داده می‌شود.

سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر از اول تا ششم اردیبهشت‌ماه با دبیری رضا میرکریمی در پردیس چارسو برگزار می شود. برای اطلاع از اخبار جشنواره به سایت آن www.fajriff.com مراجعه کنید.