به گزارش سوره سینما به نقل از هالیوودریپورتر، انیمیشن «زندگی پنهان حیوانات خانگی» این پایان هفته نیز به سادگی در صدر جدول فیلم‌های پرفروش سینما در آمریکا ایستاد تا حکمرانی فیلم‌های پویانمایی بر گیشه را تداوم بخشد. این انیمیشن با در دومین هفته اکران با افت فروش ۵۲ درصدی نسبت به هفته نخست در بیش از چهار هزار سالن سینما به فروشی برابر با ۵۰.۶ میلیون دلار دست پیدا کرد.

این انیمیشن از کمپانی یونیورسال در ۹ بازار خارجی نیز اکران می‌شود. مجموع فروش جهانی «زندگی پنهان حیوانات خانگی» به رقم قابل توجه  ۲۵۴ میلیون دلار رسیده است.

«در جستجوی دُری» سرانجام به پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ در آمریکا تبدیل شد. مجموع فروش «در جستجوی دُری» در آمریکای شمالی به ۴۴۵.۵ میلیون دلار رسید. پیش از این قسمت دوم «شرک» با ۴۴۴.۲ میلیون دلار فروش در آمریکا این عنوان را در اختیار داشت. انیمیشن دیزنی چهارمین فیلم پرفروش پایان هفته سینمای آمریکا بود. مجموع فروش جهانی این انیمیشن ۷۲۱.۸ میلیون دلار است.

در حالیکه گیشۀ سینمای آمریکا در اختیار انیمیشن‌ها است، بازار سینمای دیگر کشورها پذیرای یک انیمیشن محبوب و پرطرفدار شد. «عصر یخبندان: دوره برخورد» از شرکت فاکس در ۵۱ بازار خارج از آمریکا ۵۳.۵ میلیون دلار فروخت تا مجموع فروش انیمیشن پیش از اکران در آمریکا به ۱۲۷ میلیون دلار رسید. اکران «عصر یخبندان: دوره برخورد» از جمعه آینده در آمریکا آغاز می‌شود.

در پایان‌هفته‌ای که گذشت اکران فیلم «شکارچیان روح» از کمپانی سونی در آمریکای شمالی آغاز شد. این فیلم علیرغم هزینۀ تولید نسبتاً بالا در افتتاحیه فروش متوسطی داشت و در نزدیک به چهار هزار سالن سینما به فروشی برابر با ۴۶ میلیون دلار بسنده کرد. «شکارچیان روح» به کارگردانی پل فیگ با بودجه‌ای ۱۴۴ میلیون دلاری ساخته شده است.

در نسخه‌های کلاسیک «شکارچیان روح» نقش شکارچیان روح را بازیگران مرد بازی می‌کردند اما در فیلم جدید ملیسا مک‌کارتی، کریستن ویگ، کیت مک‌کینون و لسلی جونز دنبال اشباح هستند. در طول دو سال گذشته پل فیگ و کمپانی سونی در معرض انتقادات تندی افرادی قرار گرفتند که از دیدن بازیگران زن در نقش کاراکترهای اصلی داستان ناخرسند بودند. بنابراین جای شگفتی نیست اگر در آمار تماشاگران فیلم کفۀ ترازو به سمت بانوان سنگینی کند. از مجموع تماشاگران «شکارچیان روح» ۵۷ درصد زن و ۶۳ درصد بالای ۲۵ سال داشتند.

فیلم «نفوذی» با بازی برایان کرنستون دیگر فیلم تازه وارد سینما در آمریکا بود. کرنستون در این فیلم یک مامور پلیس فدرال آمریکا است که به کارتل مواد مخدر پابلو اسکوبار نفوذ می‌کند. این فیلم با فروش بیش از ۵ میلیون دلاری در رده هشتم پرفروش‌های هفته ایستاد. در «نفوذی» به کارگردانی برد فرمن به غیر از کرنستون، جان لگویزامو، دیان کروگر، بنجامین برت و ایمی رایان نیز نقش‌آفرینی می‌کنند.

«کافه سوسایتی» فیلم تازۀ وودی آلن به صورت محدود در پنج سینمای نیویورک و لس‌آنجلس به نمایش درآمد. این کمدی رمانتیک با بازی جسی آیزنبرگ و کریستن استوارت به صورت میانگین در هر سینما ۷۱ هزار دلار فروخت و بالاترین میانگین فروش در یک سینما تا اینجای سال ۲۰۱۶ را به نام خود ثبت کرد.