مهر: علی قوی تن با اشاره به اینکه فیلم «رویای سهراب» درباره زندگی سهراب سپهری شاعر و نقاش ایرانی است توضیح داد این فیلم سینمایی زمستان جلوی دوربین می رود.

علی قوی تن با اشاره به جدیدترین فعالیت های سینمایی خود گفت: طی یک سال گذشته درگیر نگارش فیلمنامه ای با موضوع سهراب سپهری بودم. تحقیقات لازم برای نگارش این فیلمنامه از سال ۹۰ آغاز شده بود و طی این مدت در چند مرحله تلاش کردم تا این پروژه را به مرحله تولید برسانم که متاسفانه به دلایل مختلف ساخت این پروژه به تعویق افتاد.
وی با اشاره به اینکه ترجیح می دهد این پروژه سینمایی زمانی وارد مرحله تولید و فیلمبرداری شود که رضایت کامل از فیلمنامه داشته باشد، تاکید کرد: فیلمنامه این اثر سینمایی «رویای سهراب» نام دارد که نزدیک به ۲ ماه پیش نگارش آن به پایان رسید. همچنین هزینه تولید این پروژه سینمایی نزدیک به ۶ میلیارد تومان است که خوشبختانه بخشی از این بودجه تامین شده است. البته با توجه به اینکه فضای داستانی این فیلم اواخر زمستان در نظر گرفته شده است، فیلمبرداری کار به تعویق افتاده است و اواخر سال جلوی دوربین می رود.

این کارگردان سینما با بیان این مطلب که فاصله زیادی تا آغاز فیلمبرداری «رویای سهراب» وجود دارد، بیان کرد: از این فرصت استفاده کردم تا پیش تولید یک فیلم سینمایی در حوزه سینمای کودک و نوجوان را آغاز کنم. به همین دلیل فیلمنامه ای با نام «پل سفید» را برای دریافت پروانه ساخت ارائه کرده ام و در صورتت دریافت پروانه ساخت از اول مهر ماه جلوی دوربین می رود.

وی با اشاره به جشنواره فیلم های کودکان ادامه داد: آنچه که من شنیده ام، جشنواره فیلم های کودکان در دی ماه سال جاری برگزار می شود و برهمین اساس فکر می کنم «پل سفید» برای حضور در این جشنواره آماده می شود.

قوی تن در پایان گفت: ساخت فیلم کودک بسیار سخت است و نمی توان بیش از اندازه در این زمینه سرعت عمل به خرج داد و باید با آرامش در این زمینه فعالیت کرد.

×