به گزارش سوره سینما ، فیلم سینمایى «باغ هاى زردآلو» محصول مشترک ایران و ارمنستان است و تابستان سال گذشته در ارمنستان و بخشی در ایران فیلمبرداری شد و در ادامه تدوین و صداگذاری آن نیز در ایران انجام شده است.

«باغ هاى زردآلو» موضوعی اجتماعی دارد و داستان زندگی آرام جوان ایرانى-ارمنى که از کودکى و پس از مهاجرت از ایران ساکن امریکا بوده است وبرای خواستگارى از دختری مورد علاقه اش براى اولین بار وارد ارمنستان مى شود را روایت می کند.

فیلم به سه زبان ایرانی، ارمنی و انگلیسی ساخته شده است و بازیگران ترکیبی ازچهره های مطرح ارمنستان و سه بازیگر ایرانی هستند و می توان به پدرام انصارى، ناربه وارتان، سامول سرکیسیان، هوهانس آزویان، آزاده اسماعیل خانى، آرایک سرگیسیان، الیسون گنگى و مارو هاکوبیان به عنوان بازیگران فیلم اشاره کرد.

«باغ هاى زردآلو» پیش از این در چهلمین دوره جشنواره مونترال کانادا نیز حضور داشت.

عوامل و دست اندر کاران «باغ هاى زردآلو» عبارتند از: نویسنده و کارگردان پوریا حیدرى اوره، مدیرفیلمبردارى: اشکان اشکانى، طراحى و ترکیب صدا: علیرضا علویان، تدوین: احسان واثقى، صدابردار: سعید بجنوردى، گریم: محمود آسمانى، آهنگساز: گارگین آراکلیان، طراح صحنه: موسس هایک تادوسیان، طراح لباس: گلنارا گابریلیان، مدیرتولید: آرمین حق شنو، جلوه هاى ویژه میدانى :على منصورى، عکاس: آزاد امین رشتى، تصحیح رنگ: کامران سحرخیز، مشاور رسانه اى :منصوره بسمل، طراح پوستر و مواد تبلیغاتى: بهداد صالحى، دستیاران کارگردان: آنا بیاتیان و لیلیت آبوویان، تهیه کنندگان: على صدرایى و پوریا حیدرى اوره.

جشنواره «صوفیا منار» که بزرگترین جشنواره فیلم هاى اسلامى در اروپاست از ۲۳ دی تا ۱۰ بهمن در شهر صوفیا کشور بلغارستان برگزار مى شود.