به گزارش سوره سینما به نقل از ستاد خبری جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰، یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ با موضوع سینمای اخلاق و خانواده در دو بخش مسابقه ای و مسیر تجربه و در قالب های مستند ، داستانی و پویا نمایی، اسفند ماه ۹۵ در تهران برگزار می شود. همچنین بخش مسابقه سینمای جهان در قالب های مستند، داستانی و پویانمایی نیز صرفاً برای حضور شرکت کننده های غیر ایرانی خواهد بود.

فراخوان این جشنواره در موضوعات ذیل برگزار می شود:

اخلاق و سبک زندگی

ترویج مفاهیم اخلاقی همچون قانون مداری، گذشت، سعه صدر، ایثارو…

ترویج الگوی انسان انقلاب اسلامی

خانواده الگوی ایرانی اسلامی

فرهنگ اصیل ایرانی

نگاه دوباره به زندگی و زدودن غبار روزمرگی

اخلاق و فرهنگ کار

کارآفرینی و کسب و کارهای نوین

تجاری سازی ایده های نو و تولید ثروت از علم

فرهنگ صحیح انجام کار

حمایت از صنایع دستی و هنرهای سنتی ایرانی

اخلاق و اقتصاد مقاومتی

حمایت از تولید کالا و خدمات دانش بنیان ایرانی

فرهنگ تولید محصولات باکیفیت ایرانی

پویش ملی و حمایت مردمی از تولید کالا و خدمات دانش‌بنیان باکیفیت ایرانی

تأثیرات مخرب خرید کالاهای خارجی

واردات بی رویه و غیر قانونی (قاچاق کالا)

لازم به ذکر است؛ فیلمسازانی که فیلم های ۱۰۰ ثانیه ای اول و دوم خود را تولید کرده‌اند تنها در یکی از بخش های اصلی یا مسیر تجربه می توانند شرکت کنند.

دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ مهلت ارسال آثار را پایان دی ماه و برگزاری جشنواره را در تاریخ ۴ تا ۶ اسفندماه سال جاری اعلام کرده است.

در این فراخوان ذکر شده فیلم ۱۰۰ یک فیلم کامل است با تمام مشخصات یک فیلم و با تکیه به دو عنصر ایجاز و خلاقیت تولید می شود، نه یک تیزر تبلیغاتی است، نه نماهنگ و نه بخشی از یک فیلم بلند؛ دراین زمینه فیلم​ساز باید داستانی را بیان کند که آغاز، میانه و پایان داشته باشد و بتواند روی مخاطب تأثیر بگذارد.

هنرمندان برای اطلاع از مقررات‌عمومی و تخصصی، ثبت نام و ارسال اثر می توانند به سایت جشنواره به آدرس www.100fest.com مراجعه کنند.

برای شرکت در این جشنواره لازم است تا پس از ثبت نام در سایت جشنواره و دریافت کد رهگیری اثر خود را به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره به نشانی : تهران خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه منفی یک، دبیرخانه مرکزی جشنواره‌های حوزه هنری ارسال کنند و یا از طریق تلفن  ۸۴۱۷۲۲۰۴ با دبیرخانه جشنواره در ارتباط باشند.