فارس: دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «نهج» در حالی در کربلا برپا می‌شود که در آن ۱۰ فیلم ایرانی حاضر خواهند شد.

 دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «نهج» فروردین ۹۵ در کربلا برپا می‌شود و در آن ۱۰ فیلم ایرانی حاضر خواهند شد.

بنابر این گزارش، این جشنواره که توسط شبکه تلویزیونی کربلا تحت نظر شیخ عبدالمهدی کربلایی نماینده آیت‌الله سیستانی اداره می‌شود.

بنابر اطلاعات کسب شده توسط خبرنگار فارس، در این جشنواره ۴۲ فیلم حاضر خواهند بود که عراق در رتبه اول و ایران در رتبه دوم است و پس از آن کشورهای مصر، لبنان، ترکیه، عربستان سعودی، آلمان، آمریکا، لهستان، سوئد، فنلاند، دانمارک و بحرین قرار دارد.

از ایران اما ۴۵ فیلم به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که تنها ۱۰ اثر ایرانی به این جشنواره راه یافته است که در بین آنها محسن اسلام‌ زاده و سعید نجاتی بیشترین سهم را دارند.

سعید نجاتی با سه اثر از جمله دو اثر «بی بی» و «ممنون از خریدتون» و محسن اسلام‌ زاده با سه اثر از جمله «من و فرمانده»، «مدافعان آمرلی» و «شیخ صباح» کار مشترک وی و امیر شاملو در این جشنواره حاضر شده‌اند.

«ضربان خیال» ساخته امین جلالی، «پنجره‌ای رو به تهران» ساخته حسین احمدیان، «ملیکه در آتش» ساخته محمدباقر شاهی و «مرد نمکی» ساخته سید سجاد دیگر فیلم‌های راه یافته به این حشنواره است.

بنابر این گزارش، تاریخ جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه نهج که در موضوعات «اندیشه حسینی»، «اصلاحات»، «حقوق بشر» و «درستکاری و امانتداری در خدمت به مردم» برگزار می‌شود، اول و دوم آوریل ۲۰۱۶( ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۵) اعلام شده است.

×