سینماپرس: پنجمین قسمت از مجموعه انیمیشن‌های محبوب «عصر یخبندان» اکران خود را در سطح بین‌المللی آغاز کرد.

به گزارش سینماپرس، «عصر یخبندان: دوره برخورد» جدیدترین فیلم از مجموعه انیمیشن‌های «عصر یخبندان» محصول استودیو بلواسکای در کمپانی فاکس قرن بیستم است که پیش از این از ۲۲ جولای اکران خود را در گیشه آمریکای شمالی آغاز کرد و در چندین بازار عمده و مهم بین‌المللی به روی پرده رفت.

این انیمیشن سه بعدی از روز پنجشنبه (۳۰ ژوئن) نمایش خود را در سینماهای آلمان و استرالیا و از روز جمعه در سینماهای انگلیس و مکزیک آغاز کرد و در روزهای آینده در چندین کشور خارجی دیگر نیز اکران خواهد شد.

قسمت قبلی این انیمیشن در سال ۲۰۱۲ با عنوان «عصر یخبندان: رانش قاره‌ای» به فروش بیش از ۷۱۵ میلیون دلار در گیشه بین الملل دست یافت تا ۸۲ درصد از فروش جهانی ۸۷۷ میلیون دلاری این انیمشین، از محل گیشه خارجی تامین شود.

اولین قسمت از سری انیمیشن‌های «عصر یخبندان» در سال ۲۰۰۲ به کارگردانی «کربیس وج» راهی سینما شد و با بودجه ساخت ۵۹ میلیون دلاری به فروش بالغ بر ۳۸۳ میلیون دلار در گیشه جهانی دست یافت.

دومین و سومین قسمت از این انیمشن در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ و با عنوان «عصر یخبندان: ذوب» و «عصر یخبندان:آغاز دایناسورها» به ترتیب به فروش بیش از ۶۵۵ و ۸۸۴ میلیون دلار رسید و «عصر یخبندان: رانش قاره‌ای» به کارگردانی «استیو مارتینو» و «مارو تورمیر» در سال ۲۰۱۲ نیز فروش ۸۷۷ میلیون دلاری را در گیشه جهانی رقم زد.

کارگردانی قسمت جدید و پنجم انیمیشن «عصر یخبندان» نیز بر عهده «استیو مارتینو» و «مارو تورمیر» است.

×